Kako je sve počelo
FSRacing team je Formula Student tim Fakulteta strojarstva, računarstva i elektrotehnike (FSRE) Sveučilišta u Mostaru. Na inicijativu studenata našeg fakulteta tim je osnovan 2013. godine. Nakon brojnih razgovora i konzultacija tim je formiran 08. ožujka 2013. godine na čelu sa studentima Dejanom Jurišićem, Markom Jurićem i asistentom Gordanom Lješićem. FSRacing team je 2015. godine predstavio svoj prvi bolid Ammodytes s kojim je sudjelovao na međunarodnom natjecanju Formula Student Czech Republic u kategoriji motora s unutrašnjim izgaranjem “internal combustion engine” te osvojio 20. mjesto od 40 kvalificiranih timova. Tim je podijeljen na odjel za konstrukcije, motor i elektroniku te marketing.
Prvi uspjesi
FSRacing team je 2015. godine predstavio svoj prvi bolid Ammodytes s kojim je sudjelovao na međunarodnom natjecanju Formula Student Czech Republic u kategoriji motora s unutrašnjim izgaranjem “internal combustion engine” te osvojio 20. mjesto od 40 kvalificiranih timova.
Nastavak priče
O projektu Formula student
Formula Student je najpoznatije međunarodno natjecanje studenata diljem svijeta koji se natječu u konstruiranju, izradi i utrkama s trkaćim formula bolidom. Cilj je da studenti sami osmisle i izradetrkaći formula bolid sukladno pravilima SAE organizacije (engl. Society of Automotive Engineers).
Formula Student je najzahtjevnije natjecanje studenata tehničkih znanosti na svijetu te je kao takvo najcjenjenije u automoto sferi. Cilj natjecanja je da studenti samostalno razviju trkaći formula bolid od ideje do gotovog proizvoda, a pri tome služeći se teorijskim i praktičnim znanjem stečenim tijekom studiranja. Rezultat rada na projektu su dodatna znanja, vještine i kompetencije koje studenti stječu tijekom faza konstruiranja, marketinga, upravljanja projektima i ostalim aktivnostima koje prate proces
razvoja trkaćeg bolida. Dodatna vrijednost projekta oslikava se i u timskom radu koji je ključ uspješne realizacije svakog projekta.

Konstrukcije
Osmišljava cjelokupnu konstrukciju formule: šasiju, ovjes, prijenos. Najveći izazov je stvoriti ideju same konstrukcije, osmišljeno projektirati i testirati korištenjem raznih softverskih alata. Nakon ispitivanja, zadatak tima za konstrukcije je osmisliti tehnologije za izradu.

Motor i elektronika
Kroz različite 3D analize, simulacije i programiranje pokušava se što bolje optimizirati motor, izvući što više snage i uskladiti motor s prijenosom. Kroz elektroniku se pokušava povezati svaki sustav na upravljački uređaj, te s upravljačkog uređaja kontrolirati i upravljati istim.
